Adwords Reklam Çalışmaları

Adwords Reklam Çalışmaları

Google Adwords Reklamı Nedir ?

Google sponsor bağlantı reklamları, seçilen anahtar kelimeler ile Google’da yapılan arama sonuçlarında ya da diğer reklam yayınlayan sitelerde alakalı içeriklerle ilişkili olarak yayınlanan reklamlardır.

Niçin Google Reklam Uzmanları İle Çalışmalıyım ?

Google’a her gmail hesabı olan kişi kolaylıkla reklam verebilir. Fakat asl olan örnek olarak harcanan 500 TL yi, herhangi bir reklamveren 300 tıklamaya çeviriyorsa, bir google reklam uzmanı 600 tıklamaya ve daha fazlasına çevirebilir. Reklam uzmanlarına bir miktar ücret ödüyor olsanız dahi reklam uzmanının hesap optimizasyonu sayesinde sizin harcadığınız miktardan daha azına daha verimli sonuçlar elde edersiniz.

Optimizasyon Avantajları Nelerdir ?

  • Reklamlarınızı sadece muhtemel müşterileriniz görür ve bu sayede ürün yada hizmetinizle ilgilenen kişilere reklam ücreti ödenir.
  • En az maliyetle en yüksek tıklamayı gerçekleştirilir.
  • Reklamlarınız yayınlandığında değil, yalnızca reklamlarınız tıklanırsa ödeme yaparsınız.
  • Klasik reklam mecralarının aksine çok küçük bir ücrete dahi reklam yapabilirsiniz.
  • Böylece her firma reklam verebilme fırsatına sahip olur.
  • Günlük bütçe sınırlamaları ile aylık bütçenizi kontrol altına alabilir, Böylece bir ay içinde bütçenize göre ziyaretçi alırsınız.

Reklam Dönüşlerini Takip Edin!

Google Adwords rekalmaları, gösterim tıklama ve hatta ek bir kodla site içerisindeki başarılı dönüşümleri (form doldurma, satın alma, üye olma vb.) takip edebilirisiniz. Reklamlarınız için harcadığınız her kuruşun hangi kelime için harcandığını belirleyebirsiniz

Bir Cevap Yaz